4. Wyszków (wieś) – Węgrów (19,8 KM)

GPS: Początek trasy N52° 18′ 11.5119″   E22° 0′ 13.1467″
koniec trasy N52° 23′ 54.9101″  E22° 0′ 17.7236″

Długość odcinka: 19,8 km
Średni czas spływu: 5h 00min
Poziom trudności: ZWB* – łatwy 
– przeznaczona dla początkujących. Odcinek o dość silnym nurcie, występują przeszkody i zjawiska lekko podwyższające trudność. Odpowiednia na całodzienną zabawę dla starszych dzieci.
Miejsce zbiórki: most na Liwcu we wsi Wyszków (gmina Liw).

Dowóz sprzętu do wsi Wyszków: 31,8 km – w cenie kajaków
Odbiór sprzętu z Węgrowa: 48,4 km – w cenie kajaków
Całkowity koszt transportu sprzętu i 8 osób za odcinek: 0,00

Film poglądowy:

Opis odcinka: Trasę rozpoczynamy przy moście w Wyszkowie.
Po siedmiuset metrach mijamy kładkę, a po nią palisadę która jest pozostałością po dawnym młynie. Zalecamy wcześniejsze dobijanie do brzegu i przenoszenie prawą stroną ze względu na bardzo silny nurt. UWAGA!!! Przy wysokim stanie wody ZAKAZ SPŁYWANIA!!! Po 5 kilometrach mijamy po lewej wieś Grodzisk. Na początku tej miejscowości znajdują się pozostałości wałów ziemnych, na których niegdyś stało grodzisko z przełomu X i XI w. Po kolejnym kilometrze dopływamy do Sowiej Góry, najwyższego wzniesienia w okolicy słynącego ze wspaniałych widoków i miejsca do biwakowania.
Po pokonaniu kilku zakrętów z prawej strony widzimy pierwsze zabudowania wsi Jarnice. Trzy kilometry dalej dopływamy do zamku w Liwie gdzie osoby spragnione wiedzy historycznej mogą zwiedzić Muzeum-Zbrojownię. Jest to również dobre miejsce do biwakowania.Następnie po dwóch kilometrach przepływamy pod mostem drogowym łączącym Liw z Węgrowem. Po kolejnych dwóch kilometrach dopływamy do Węgrowa gdzie na naszej drodze pojawia się zapora z mostem co oznacza zakończenie odcinka. Miejscem odbioru kajaków po zakończonym spływie jest plaża położona na prawym brzegu 300 m. przed zaporą.
Więcej informacji na temat trasy w Przewodniku „www.Liwiec.com czyli Mała Wisła Mazowsza”.
Czas oczekiwania na odbiór po spływie ok. 30 min.

*skala trudności w oparciu o międzynarodową klasyfikację trudności szlaków kajakowych.

O NAS | LIWIEC TRASY | KOSTRZYŃ TRASY | ZASADY | GALERIA | OFERTA | REZERWACJA | KONTAKT | MAPA DOJAZDU