Witamy na stronie mobilnej wypożyczalni kajaków Liwiec.com

Kolejny sezon przed Nami. Pod koniec 2014 roku udało nam się oznakować dla Państwa cały szlak kajakowy Doliną Liwca. Łącznie 112 km. Na początku każdego odcinka postawiliśmy tablice z mapkami sytuacyjnymi oraz legendę znaków ostrzegawczych i informacyjnych. Ponadto zostały ustawione znaki z kilometrażem co 5 km. Dodatkowo opracowaliśmy przewodniki i mapy, które można zakupić poprzez nasz system rezerwacji i odebrać u kierowcy przed spływem lub zakupić w naszych zaprzyjaźnionych wypożyczalniach kajaków i agroturystykach. Jesteśmy nową firmą na rynku, jednak nie bez doświadczenia. Już od 9 sezonów wypożyczamy Państwu kajaki i sprzęt renomowanych producentów. Od lat uczestniczymy w spływach kajakowych na polskich rzekach, co pozwala nam wypróbować wiele modeli sprzętu i dobrać go do oferty pod względem komfortu naszych klientów. Posiadamy do Państwa dyspozycji ponad 120 fabrycznie nowych kajaków różnego typu:

– 20 kajaków polietylenowych Prodigy II (2 os.) brytyjskiej firmy Perception z dwoma niezwykle komfortowymi, pokrytymi pianką, miękkimi siedzeniami. Otwarty, przestronny kokpit oraz duża wyporność zapewnią maksimum wygody. Dodatkowo kajaki wyposażone są w hermetycznie zamykany luk bagażowy, pojemniki na napoje, podpórki na nogi i mapnik.

– 80 kajaków polietylenowych Vista (2+1 os.) amerykańskiej firmy Wave Sport z dwoma niezwykle komfortowymi, pokrytymi pianką, miękkimi siedzeniami. Otwarty kokpit umożliwia dostawienie fotelika dla dziecka co daje nam możliwość pływania we troje. Dodatkowo kajaki wyposażone są w hermetycznie zamykany luk bagażowy, pojemniki na napoje, podpórki na nogi i mapnik. Słowem we wszystko co niezbędne do komfortowego uprawiania turystyki kajakowej.

– 4 kajaki polietylenowych Sierra (1+1 os.) brytyjskiej firmy Perception z niezwykle komfortowym, pokrytym pianką, miękkim siedzeniem. Jego obszerny kokpit umożliwia dostawienie fotelika dla dziecka co daje nam możliwość pływania we dwójkę. Dodatkowo kajaki te wyposażone są w hermetycznie zamykany luk bagażowy, pojemnik na napoje, podpórki na nogi i mapnik. Słowem we wszystko co niezbędne do komfortowego uprawiania turystyki kajakowej w pojedynkę lub z małym dzieckiem.

Oraz wiele innych.

Ponadto w skład wyposażenia wchodzą lekkie wiosła francuskiej firmy Egalis, wykonane z duraluminium, włókna szklanego oraz polietylenu, proste lub skrętne, stworzone z myślą o pokonywaniu rzek, a także wygodne, atestowane kamizelki asekuracyjne.

W ostatnich latach na Liwcu dynamicznie rozwija się turystyka wodna a zawłaszcza kajakarstwo. Wynajem kajaków na Mazowszu ma coraz szerszy krąg odbiorców i wybiegając na przeciw potrzebom, to właśnie tu powstała nasza wypożyczalnia kajaków liwiec.com. Zaliwie Szpinki położone jest nieopodal miejscowości Mokobody, która znajduje się w połowie drogi nr 696 pomiędzy Siedlcami a Węgrowem. Wakacje w kajaku, tygodniowe spływy kajakowe Liwcem czy nocne spływy kajakowe to tylko nieliczne elementy naszej oferty.

W poszczególnych zakładkach naszej strony można zapoznać się z: sugerowanymi TRASAMI na odcinku Chodów k. Siedlec – Kamieńczyk k. Wyszkowa, ZASADAMI udostępniania sprzętu, GALERIĄ zdjęć, naszą OFERTĄ, przejrzeć kalendarz z wolnymi terminami oraz dokonać REZERWACJI on-line a także SKONTAKTOWAĆ  się z nami lub zobaczyć mapę dojazdu.

Zapraszamy do aktywnego wypoczynku z liwiec.com

 

NOWE ATRAKCJE NA TURYSTYCZNEJ MAPIE MAZOWSZA

Ciekawie i aktywnie będzie można spędzać czas w województwie mazowieckim dzięki wprowadzeniu nowych usług turystycznych. Kolejne projekty otrzymały zielone światło na realizację swoich pomysłów i otrzymały unijne wsparcie w wysokości blisko 2 mln zł. Całkowita wartość inwestycji wyniesie przeszło 3,2 mln zł. Dzisiaj umowy w tej sprawie podpisali Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Grzegorz Świętorecki Zastępca Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych ds. RPO WM oraz beneficjenci.

OSTOJA NADLIWIECKA TURYSTYCZNIE WZBOGACONA
Na terenie powiatu siedleckiego, węgrowskiego i wyszkowskiego, gdzie położona jest Dolina Liwca znajduje się wiele ciekawych miejsc, bogatych w walory przyrodnicze.  Znajdują się także obiekty, które w odpowiedni sposób zagospodarowane staną się bardziej atrakcyjne dla mieszkańców i turystów.
Głównym celem projektu jest oznakowanie szlaku kajakowego wzdłuż koryta rzeki Liwiec, objętego programem NATURA 2000 – Ostoja Nadliwiecka wraz z kompleksową obsługą spływów kajakowych na tym szlaku, a także nowoczesna i mobilna wypożyczalnia sprzętu kajakowego. Całość szlaku (około 104 km) została podzielona na siedem odcinków. Miejsca wodowania i podejmowania kajaków wyznaczone zostały w pobliżu mostów i dróg umożliwiających podjęcie uczestników i sprzętu. Ponadto mobilny charakter wypożyczalni umożliwi przetransportowanie kajaków na dowolną rzekę wybraną przez klienta w regionie.
Mieszkańcy i turyści będą mieć do dyspozycji sprzęt wodny, np.: kajaki, wiosła, kamizelki asekuracyjne, samochód do przewozu kajaków.
Istotnym elementem projektu jest przebudowa strony internetowej, co umożliwi zainteresowanym wybór noclegu w gospodarstwie agroturystycznym oraz mobilną rezerwację terminu spływu kajakowego. Dzięki e-mapie turyści wybiorą odcinek, trudność spływu oraz sprawdzą, jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać miłośników kajakarstwa na szlaku. Poprzez stronę www.liwiec.com będzie można zamówić organizację imprez sportowych i towarzyszących np.: ogniska, paintball, wycieczki rowerowe, wycieczki piesze, zawody kajakowe. Turyści znajdą tam także informacje o programach zwiedzania okolicznych obiektów dziedzictwa kulturowego, jakimi są: kościół w Mokobodach, skansen w Suchej, zamek w Liwie, Sowiej Góry.

Tytuł projektu: Oznakowanie i zagospodarowanie szlaku kajakowego www.liwiec.com na odcinku Chodów – Kamieńczyk
Całkowita wartość projektu: 342 776,47 zł
Kwota dofinansowania: 243 134,04 zł
Beneficjent: SALES FORCE Piotr Banasik
Działanie 6.2 Turystyka

Więcej na stronie MJWPU – kliknij tu.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

Ranking wypożyczalni Kajaków na Mazowszu 2015
przygotowany przez internetowy przewodnik turystyczny
www.ciekawe-miejsca.net

Sezon wakacyjny zbliża się. Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy test wypożyczalni kajaków na Mazowszu. Pod uwagę braliśmy: informacje o rzece dostępne na stronach, kulturę obsługi, elastyczność planowania trasy, jakość kajaków i pozostałego sprzętu. Maksymalnie można było uzyskać 50 punktów i 5 gwiazdek. Oczywiście, byliśmy klientami wybrednymi, szukającymi dobrego sprzętu na mniej popularny odcinek rzeki.

Oto nasza lista rankingowa. Zdajemy sobie sprawę, że nie ma tu wszystkich wypożyczalni. Mamy nadzieje dołączyć je do rankingu 2016.

Ideał: wypożyczalnia kajaków z nowym zadbanym sprzętem (najlepiej dobrymi kajakami polietylenowymi), z uprzejmą obsługą, możliwością zarówno własnego zaplanowania trasy, jak i skorzystania z wiedzy wypożyczalni, powinna mieć dobrą czytelną stronę www z opisem szlaku.

Obecnie konkurencja w branży jest coraz większa i przestało wystarczać mieć parę laminatów i własnoręcznie zrobionych wioseł.

Gratulujemy zwycięzcom tegorocznego rankingu – wypożyczalni Liwiec.com, Przystani nad Wkrą i obu wypożyczalniom w Otwocku. Zaraz za podium są wypożyczalnie z Warki, Bud Grabskich, Murzynowa (gdyby była lepsza strona, byłoby podium), a także Pułtuska (tu musiałby być lepszy sprzęt i strona). Najniższe miejsce zajęły te wypożyczalnie, które mają nieprzyjemną obsługę, dają inny sprzęt niż zamówiony (lub w ogóle nie rozróżniają rodzaji kajaków, jak na Jeziorce w Piasecznie) i działają na zasadzie tylko jedna krótka trasa możliwa, za to za wysoką cenę. Takich wypożyczalni nie polecamy.

W tym roku nasz ranking będzie aktualizowany na bieżąco, zapraszamy do śledzenia.

Porównanie wypożyczalni kajaków na Mazowszu 2015

Wypożyczalnia Miejscowość Informacje Obsługa Elastyczność Jakość 1 Jakość 2 Łącznie
Liwiec.com Zaliwie-Szpinki 9 10 10 9 9 47
Przystań nad Wkrą Sobieski 10 8 10 9 9 46
Mostowa Otwock 6 10 10 9 8 43
River Squad Otwock 8 8 8 10 8 42
Kajaki Warka Warka 7 8 6 9 8 38
Grabskie Sioło Budy Grabskie 6 7 9 8 8 38
Marina Murzynowo Murzynowo 6 8 8 8 8 38
Keja Pułtusk Pułtusk 7 8 10 5 6 36
BTK Spływanie Tomczyce 8 6 7 7 8 36
Ważka Kuchary Żyd. 5 8 8 7 6 34
Bielińska Góra Brańszczyk 7 8 6 6 6 33
Kajaki Węgrów Węgrów 6 7 4 7 7 31
Sosenka Budy Grabskie 8 3 7 6 6 30
PTTK Węgrów Węgrów 5 4 2 7 7 25
Kajaki Piaseczno Piaseczno 5 4 1 7 7 24

Plusy i minusy wypożyczalni

Wypożyczalnia + Plusy – Minusy Minimalna cena za osobę na trasie 20 km (4-5 godzin)
 Ocena
Wypożyczalnia kajaków Liwiec.com + nowy sprzęt, duża elastyczność wyboru trasy, właściciele sami zachęcają do eksploracji nowych szlaków (Kostrzyń), przystępne ceny, obsługa, możliwość rezerwacji przez internet, opisy szlaków na stronie – taka sama cena dla 1 i 2 osobowych kajaków 30 zł
bardzo dobry

(najlepszy)

Wypożyczalnia kajaków Przystań nad Wkrą Kaja Sobieski + dobry sprzęt, elastyczność wyboru trasy (Łydynia, Sona), strona internetowa z opisami szlaków, akceptowalne ceny, obsługa – brak istotnych braków
bardzo dobry
Wypożyczalnia kajaków Mostowa + sprzęt, obsługa, elastyczność wyboru trasy – brak dokładniejszych opisów szlaków na stronie internetowej,  dość wysoka cena za sam kajak 40 zł
bardzo dobry
Wypożyczalnia kajaków River Squad + bardzo dobry sprzęt, obsługa, strona internetowa, dość duża elastyczność wyboru trasy – dość wysoka cena za sam kajak 40 zł
bardzo dobry
Wypożyczalnia kajaków Kajaki Warka + sprzęt, strona internetowa, obsługa – ograniczona elastyczność wyboru trasy, wysokie ceny 40 zł
 dobry
Wypożyczalnia kajaków Grabskie Sioło + sprzęt, elastyczność wyboru trasy – brak informacji o rzece na stronie internetowej, brak odpowiedzi na mail 40 zł
dobry
Wypożyczalnia kajaków Marina Murzynowo + sprzęt, obsługa, elastyczność wyboru trasy – brak informacji o rzece na stronie internetowej 40 zł
dobry
Wypożyczalnia kajaków Keja Pułtusk + bardzo duża elastyczność wyboru trasy, opisy tras na stronie, obsługa, niskie ceny – przydałby się nowszy sprzęt, zarówno kajaki, jak i wiosła 30 zł
dobry
BTK SpływanieTomczyce + niezła elastyczność doboru trasy, w sumie niezłe kajaki, dobra strona internetowa – wszystkie (!) kajaki brały wodę ze względu na brak korków, za duży koszt transportu w stosunku do cennika, obsługa spóźniła się 40 min. w stosunku do umówionej godziny  40 zł
dobry
Wypożyczalnia kajaków Ważka + elastyczność trasy, obsługa – brak strony internetowej, sprzęt mógłby być nieco nowszy (wiosła)
 średni
Wypożyczalnia kajaków Bielińska Góra Brańszczyk + sympatyczna obsługa, dobra strona internetowa, niskie ceny – stary sprzęt (zwłaszcza wiosła), brak możliwości transportu osób, średnia elastyczność trasy  35 zł
średni
Wypożyczalnia kajaków Kajaki Węgrów + dość dobry sprzęt, chociaż laminaty (na Liwiec wystarczające), obsługa ok – niewielka elastyczność doboru trasy, brak polietylenów, brak dokładniejszych opisów na stronie www
średni
Wypożyczalnia kajaków Sosenka + ładne położenie, trochę nowego sprzętu, dokładny opis szlaku na stronie www – umiarkowanie uprzejma obsługa, średnia elastyczność doboru trasy, bardzo różna jakość sprzętu (!) 40 zł
 średni-
Wypożyczalnia kajaków PTTK Węgrów + dość dobrze utrzymany sprzęt (laminaty), dość przystępne ceny – tylko jedna „słuszna” trasa, umiarkowanie uprzejma obsługa, brak dobrej strony www
 niepolecana
Wypożyczalnia kajaków Kajaki Piaseczno + trochę nowego sprzętu – bardzo wysokie ceny nieadekwatne do jakości usług, tylko jedna „słuszna” 12 km trasa, wcale nie najpiękniejsza na Jeziorce, umiarkowanie uprzejma obsługa, dostaliśmy inne kajaki niż zamawialiśmy (laminaty zamiast polietylenów), jeden kajak brał wodę brak możliwości pożyczenia na tak długa trasę (35 zł za 12 km)
 niepolecana

Więcej na stronie ciekawe-miejsca.net – kliknij tu.

download


LIWIEC TRASY
 | KOSTRZYŃ TRASY | ZASADY | GALERIA | OFERTA | REZERWACJA | KONTAKT